Ми чесно інформуємо: через закон №1210 експорт руди зникне, – фінансова директорка "Метінвесту"

Видобуток залізної руди

Законопроєкт № 1210, який передбачає збільшення рентної ставки на видобуток залізної руди, може призвести до невігідності її експорту. Це спричинить зупинку підприємств. Об этом сообщает chernigov-grad.in.ua со ссылкой на СМИ.

Про це розповіла фінансова директорка групи "Метінвест" Юлія Данкова, передає OBOZREVATEL. За її словами, внаслідок ухвалення законопроєкту, можливо, доведеться скорочувати виробництво й робочі місця. Зокрема, тільки у Кривому Розі тисячі людей ризикують залишитися безробітними.

Це економічні бізнес-реалії. На наших підприємствах у Кривому Розі задіяні майже 20 тисяч осіб, тобто 60 тисяч разом з сім’ями. Якщо говорити про підрядні організації, які працюють і постачають продукцію і послуги для цих підприємств, то це ще вдвічі більше людей. Це не лякалка, це великий ризик, який органи влади не мають право не врахувати. Ми тут дуже прозорі й чесно інформуємо. На жаль, це може стати реальністю,
– зазначила Данкова.

Фінансова директорка стверджує, що видобуток залізної руди – це вузький сегмент, але він дає Україні експортну виручку, податок на прибуток і робочі місця.

"Це нововведення (законопроєкт №1210 – Ред.) як представниця галузі й економістка не можу підтримати. Ба більше: спираючись на висновки МВФ і міжнародних експертів, уряд декларував, що частка податків гірничих підприємств має становити 40% від його чистого прибутку. А в разі ухвалення законопроєкту №1210 паритет, коли користувач надр отримує 60% економічної вигоди від видобутку, а держава – 40%, буде порушений: держава отримає більше 85%, а користувач не зможе фінансувати свої інвестпроєкти. У такому разі наступним кроком стан т зупинка діяльності надрокористувачів, тобто вигода держави буде нетривалою", – додала Данкова.

Як повідомлялось, законопроєктом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але й збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т.ч. концентрату, агломерату, окатишів) з вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

Як зазначалося раніше, міжнародна аудиторська компанія PWC провела дослідження, згідно з яким зміни до Податкового кодексу, закладені в законопроєкті №1210, зроблять рентні платежі в співвідношенні до комерційного прибутку підприємств майже в вдесятеро більшими, ніж в Росії, а також стануть вищими, ніж в Австралії, Бразилії та Китаї.


Джерело статті: “http://24tv.ua/mi_chesno_informuyemo_cherez_zakon_1210_eksport_rudi_znikne__finansova_direktorka_metinvestu_n1214794”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя