Українські ґрунти втрачають родючість – новини ZIK.UA

п’ятниця, 11 січня, 2019, 11:07 Економіка

  • Читать эту новость на русском


Українські ґрунти втрачають родючість

Весняно-польові роботи. Фото: Немеш Янош/УНІАН
Весняно-польові роботи. Фото: Немеш Янош/УНІАНЗа останні 20 років середній вміст гумусу в українських ґрунтах знизився із 3,5 до 3%. Об этом сообщает realgazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це повідомив Олександр Іващенко – головний науковий співробітник Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, передає «Агробізнес сьогодні».


«Сьогодні втратили господаря лісозахисні смуги на полях, і внаслідок подорожчання природного газу вони інтенсивно вирубуються населенням на дрова. Внаслідок цього наші поля втрачають захист від вітрів, а ґрунти – від ерозії», – зауважив науковець.


Він додав, що дедалі більше аграріїв у гонитві за прибутками забувають про сівозміни, сіють лише високомаржинальні культури – соняшник «із краю до краю», ріпак і сою. При цьому часто порушую­ться всі агрономічні закони.


Експерт вважає, що в Україні слід запровадити державний контроль за власником землі, як це робиться у країнах Євросоюзу.


«Наприклад, у Німеччині державний інспектор може відвідати будь-яку земельну ділянку з перевіркою та, виявивши порушення правил її експлуатації, видати власнику припис щодо їх усунення. Якщо ж землевласник не реагує на припис, інспектор може подати до суду, і тоді вже ця інстанція може прийняти рішення про заборону землевласникові обробляти його власну ділянку», – розповів Олександр Іващенко.
Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Джерело статті: “http://zik.ua/news/2019/01/11/ukrainski_runty_vtrachayut_rodyuchist_1486113”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя