Чому «Назад у майбутнє» не стало сьогоденням

У 1989 році на екрани вийшла друга частина пригодницької трилогії «Назад у майбутнє». При бюджеті в $40 млн світові збори фільму перевищили $330 млн, незважаючи на те, що критики назвали перший фільм цікавішим, ніж другий. Водночас фанатам першої частини новий фільм припав до душі.

Для нас же картина цікава з тієї простої причини, що головні герої − Мартін МакФлай і Док − відправляються в 21 жовтня 2015 року – сьогоднішній день. Forbes повністю переглянув 107-хвилинний фільм і змушений визнати, що «назад у майбутнє» для нашого світу так і не настало.

Чому «Назад у майбутнє» не стало сьогоденням

Фото: Кадр из фильма

У картині «Назад у майбутнє-2» представлено багато дрібних деталей, які показують епоху майбутнього. Наприклад, серійний випуск комфортних літаючих автомобілів, їжа, яка може трансформуватися, ідеальне передбачення погоди з точністю до секунди і судова система, в якій немає адвокатів.

Три дні тому синоптики передбачали гарну погоду для Києва − і якщо визирнути з вікна, можна побачити: неточності в прогнозі погоди як були, так і залишилися. Жоден автомобільний концерн не створив повноцінного літаючого автомобіля, хоча деякі сьогодні працюють над автопілотом. Звичайно ж, ніхто не став скасовувати адвокатів і проводити суди за 2 години, як це показано у фільмі. Не вдалося побачити й цілу низку інших «фішок» майбутнього, представлених у фільмі.

І поки майбутнє сценариста Боба Гейлі й режисера Роберта Земекіса все ще недосяжне для нашого світу, пропонуємо згадати, як світ готувався до цього дня і чого все-таки вдалося досягти.

1Ховерборд – літаючий скейт

Ховерборд – літаючий скейт

Літаючий скейт ховерборд – один із найбажаніших проявів майбутнього, якого чекали фанати фільму. Але незважаючи на всі спроби, готового масового продукту ми так і не побачили. Здавалося б, найбільше до цього наблизилася компанія Lexus, яка представила захоплюючий ролик.

Пізніше виявилося, що ховерборд компанії здатний їздити тільки по спеціально побудованому парку, в якому й знімався ролик. Журналісти також зазначали, що літаючий скейт Lexus знаходився всього за 4 см над рівнем землі, постійно вимагав заправки рідкого азоту для охолодження магнітів і був незручним для використання. Перші прототипи, які вдалося створити на сьогодні, можуть працювати виключно над металевими поверхнями і не здатні дати людям ті ж відчуття, що і справжній скейт.

2Дрони

Дрони

У фільмі видно, як собаку вигулювала не людина, а дрон. Сьогодні дрони у світі досить популярні: їх широко використовують для зйомки відео, а компанії навчилися пристосовувати їх під свої завдання. Приміром, Drone.UA розробив для «Інтертелеком» дрон, який дозволяє інспектувати станції. Amazon активно намагається налагодити доставку невеликих товарів за допомогою дронів. А також їх навіть навчили будувати підвісні мости.

Та все ж вигулювати собак пристрої все ще не здатні. Більше того, в описі до дронів зазначено, що тримати їх на близькій відстані до людини чи тварини не можна, тому що це небезпечно для життя: гострі лопаті можуть серйозно покалічити.

Також у «Кафе 80-х» Марті бачив якусь подобу дрона, який намагався переконати вибрати собі замовлення. У наш час із цим можуть зрівнятися тільки термінали самообслуговування, хоч і використовуються вони часто не в ресторанах, а банках. І, звичайно ж, вони не літають.

3«Розумний» одяг

«Розумний» одяг

Незважаючи на всі свої обіцянки, Nike так і не зуміла випустити кросівки Mag, які могли б самі себе шнурувати. У компанії запевняли, що працюють на цим продуктом, але нічого конкретного побачити не вдалося. Немає й одягу, який би міг автоматично підганятися за розміром і сушити сам себе. Майбутнє, в якому одяг обслуговує людину, ще не настало.

Але варто визнати, що тут наш світ не так уже й безнадійно програв сутичку з майбутнім. Наприклад, уже є кросівки з датчиками, які відстежують кількість пройдених кроків, а компанія Ralph Lauren анонсувала випуск спортивного поло PoloTech, яке відстежує фізичну активність людини.

4«Щелепи 19»

«Щелепи 19»

Практично на самому початку фільму, коли Марті потрапляє в 2015-й, на вулиці його намагається з’їсти проекція великої акули. Це реклама фільму «Щелепи-19». По-перше, студії Universal не вдалося зняти 19 частин фільму. По-друге, на сьогодні нікому не вдавалося створити настільки реалістичних голограм, якщо на людині немає спеціальних окулярів.

Пророцтво в цьому плані збулося лише частково: у нас є 3D і окуляри віртуальної реальності. І в найближчому майбутньому ми зможемо побачити ще й доповнену реальність − з випуском HoloLens від Microsoft.

5«Майбутнього» немає?

«Майбутнього» немає?

Практично нічого, що було представлено у фільмі 1989 року, сьогодні немає. Деякі компанії спробували зіграти на ностальгії, виготовивши свої продукти з того фільму, але це не поточна реальність, а маркетинговий хід. Приміром, компанія Pepsi випустила партію пляшок такої ж форми, як і у фільмі. Але коштує така кола $20 і продається обмеженим тиражем.

Єдине, в чому людству вдалося досягти прогресу (за мотивами фільму) − це комп’ютери. У фільмі ми бачимо, як невеликий термінал для переказу грошей (пожертву на вежу з годинником), так і мультиекранну систему. Сьогодні кілька екранів на одному телевізорі або комп’ютері − вже типова річ, а оплачувати покупки можна навіть з телефону і смарт-годинника. Представлені окуляри у фільмі, які виступали телефоном, також існують завдяки Google та її Glass. Інша справа, що в звичайному житті ми все ще не звикли використовувати подібний гаджет, хоча корпорації знайшли їм застосування для вирішення своїх завдань.Источник: “http://forbes.net.ua/ua/lifestyle/1404180-chomu-nazad-u-majbutne-ne-stalo-sogodennyam”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя